Chtěla bych poděkovat všem cvičitelům, kteří se podíleli na přípravě Akademie k 100. letům výročí založení TJ Sokol Strašnice.
 Nechci děkovat zvlášť za vymyšlení skladeb, nácvik, provedení, organizaci…., ale za obrovskou vůli dotáhnout celou akci do konce. Vím kolik hodin práce a úsilí stála tato akce jednotlivé cvičitele po celý rok. Ukázalo se, že už jsme pochopili, že není nutné poukazovat na vlastní jednotlivé přičinění, ale jde nám o akci celku. A toho si nejvíce cením. Atmosféra, která celé vystoupení provázela, je nezapomenutelná hlavně z důvodů soudržnosti, sledování každého detailu, zaskočení v případě nestíhání a upřímného přání úspěchu všem skladbám. Můžeme si gratulovat a být i trochu pyšní, protože jsme OPRAVDU SKVĚLÝ TÝM!

Moje poděkování patří všem cvičícím, kteří to s nácvikem skladeb také neměli vždy jednoduché, ale o to větší pocit sebeuspokojení mohou mít. Patří jim i obrovská pochvala za disciplínu a zodpovědnost, se kterou nácviky a konečné vystoupení prováděli.

Závěrem se musím přiznat, že jsem během roku mnohokrát prohlašovala:“Ať už je ta Akademie za námi!“. Dnes mi je líto, že tato akce už skončila. Nezbývá mi než popřát dalším generacím ať se jim za 100 let povede jako nám.

DÍKY VŠEM!!!!

Ivana Kriglová ml.
náčelnice

Nazdar,

když jsem před rokem oprašoval zápisy o přípravách minulé akademie, věděl jsem, že nebude jednoduché připravit akci, která by tu minulou předčila. Především proto, že úspěch takové akce ovlivňuje mnoho faktorů, které nemůžeme ovlivnit.
Navíc jsem si uvědomoval, že se bude jednat o oslavu 100 let. Takové kulaté jubileum má možnost oslavit jen hrstka lidí, kteří se v té době vyskytují a mnoho schopných v naší minulosti, nikdy takovou možnost nedostalo.
Nicméně přípravy byly započaty. Některé skladby již nacvičovaly a některé ještě ani neměly návrh. Jako tradičně se v některých případech finišovalo na poslední chvíli, ale díky sehrané partě vše klaplo do sebe, jako skvěle namazaný stroj.
Výsledek mi doslova vyrazil dech. Ani ve snu jsem nečekal, že akademie vyzní v takové parádě, jakou jsme mohli vidět na ploše. Sice jsem byl celou dobu zalezlý pod stanem (kde mi byla strašná zima), ale od začátku do konce jsem si to užíval.

Díky všem, byli jste skvělí.

Patrik Borkovec
náčelník