Úvodní strana / Akce / Všesokolské slety /

VII. Všesokolský slet

Všesokolský slet konaný v roce 1920 na Letné. Účastnilo se ho přes 100 000 cvičenců a přes 500 000 diváků. Byl to první slet po I. světové válce. Konaly se na něm I. středoškolské hry a průvod dorostu. Během sletových dnů se konaly soutěže dorostu a členstva: sportovní, umělecké a v ideových znalostech. Byl ustaven technický odbor žen (náčelnictvo). Byly předvedeny nové cvičební úbory žen s vyšívanými halenkami a skládanými sukněmi. Poprvé zazněl pochod Josefa Suka V nový život. Prezident republiky Tomáš G. Masaryk se účastnil jako čestný host na Strahově. Byl složen Hold sokolstva prezidentovi TGM na Pražském hradě. Na sletě proběhlo i vystoupení nové čs. armády. Zásobování sletu "nakrmilo" celou vyhladovělou metropoli. Se Sokolem spolupracovali umělci jako byli Pokorný, Švabinský, Obrovský, Šejnost, Blažíček a další. Scéna sletu byla Stavba sochy svobody od autorů Kvapila, Očenáška, Weniga aj.