Úvodní strana / Akce / Všesokolské slety /

IX. Všesokolský slet

Všesokolský slet konaný v roce 1932 na Strahově. Účastnilo se ho 188 004 cvičenců a přes 1 milión diváků. Slet se konal v době 100. výročí narození Miroslava Tyrše a 70. let trvání Sokola. Konal se rozestavný běh z devíti míst republiky, kterého se zúčastnilo přes 39 000 běžců. V lednu 1932 zemřel starosta ČOS Josef Scheiner, kterého nahradil Stanislav Bukovský. Dále se konaly Zimní sletové hry v Tatrách a v Krkonoších, Dny školní mládeže, žactva, dorostu, členstva a III. středoškolské hry. Přebor Svazu Slovanské sokolstvo. XVIII. Kongres FIG konaný v Praze. Proběhly rozhlasové nácviky. Diváci si mohli vychutnat bohaté kulturní pořady jako například s pěvci ND, Českou filharmonií, Fyrkušným atd. Proběhly též soutěže sokolských souborů divadelních, loutkových, pěveckých, hudebních a trubačských sborů. Nadšené články v tisku od Čapka, Basse, Kožíka, Gela aj. Rozsáhlá expozice na výstavišti. Díla mnoha umělců pro Sokol, sletový plakát Maxe Švabinského. Čestný doktorát Renátě Tyršové.