Úvodní strana / Oddíly /

Zdravotní cvičení pro seniory

Tělocvik v tomto oddíle je především určen pro starší cvičence, kteří se nechtějí rozloučit s pravidelnou tělesnou činností (cvičením). Také jsou u nás vítáni ti, jimž zdravotní stav (zranění, doporučení lékaře) neumožňuje se účastnit cvičení s mladšími ročníky. Naše pravidelné cvičení podporuje zdravý životní styl a udržuje nás v dobré tělesné i duševní kondici. Cviky jsou zaměřeny na celkové posilování, udržení pružnosti, zpevňování, protažení a uvolňování svalových skupin a kloubů. Cviky, které se u nás naučíte, může každý provádět sám v domácím prostředí. Pravidelné cvičení a správně prováděné cviky zmenšují rizika spojená s osteoporézou a prospěšně ovlivňuje kardiovaskulární systém. Docházkou do našeho oddílu je nezanedbatelná možnost navazovat nové přátelské-kamarádské vztahy s lidmi, kteří vyznávají aktivní přístup k životu.

Oddíl cvičí pravidelně v ÚTERÝ a ve ČTVRTEK  od 15.30 do 16.30 hodin.

vedoucí oddílu: Karel Beneš

cvičitelé: Božena Podhorná, Ivana Kriglová st.