HODNOTÍCÍ ZPRÁVA

SPORTOVNÍHO SOUSTŘEDĚNÍ ŽACTVA - Svratouch 2006

• Areál RS Naděje - Svratouch

• Nádherný areál obklopený jehličnatým lesem. Jeho kapacita je 90 míst, ale při organizování SSŽ je možné využít pro žactvo pouze 61 míst (marodka, vedoucí a pomahatelé, kuchař). Kuchař vařil vynikajícím způsobem, ale výběr jídel nesmíme příště nechat na provozovatelích areálu, ale budeme vynucovat přijetí našeho vlastního, který sestavuje zdravotnice. Sportovní zázemí je téměř průměrné, fotbalové hřiště, malé travnaté volejbalové hřiště, veranda a společenská místnost. Sociální zázemí dostačující. V okolí je velmi dobře využitelný les, který je téměř pohádkový a pro milovníky hub je to ráj na zemi. Dosahu 15 minut chůzí lze využít k vodním hrátkám místní rybník, ukrytý na okraji lesa s velmi čistou vodou.

Nevýhodou tohoto areálu je, že nemá krytou tělocvičnu, kterou bychom využívali dopoledne.

• Technické vybavení
        • Vybavení které jsme si dovezli na dopolední i odpolední činnost bylo dostačující. (trampolína, duchny, koberec, bednu, reuter, reprosoustavu, střelnici atd.) Pro příští SSŽ bychom rádi rozšířili vybavení naší střelnice o nějaký ten luk a několik drobností pro lepší zajištění soutěží a her.

• Vedoucí a praktikanti
            • Tento rok jsme jeli téměř v tradičním složení. Jediná podstatná změna byla v osobě zdravotnice, kdy letos s námi jela Jana Voltrová. Sehranost týmu je již na takové úrovni, že nám každým rokem ubírá toto soustředění méně sil a to především těch psychických. Podíl na tom má i pečlivá příprava celého programu a také schopnost improvizovat při nenadálých situacích, nebo při nepřízni počasí. Mé hodnocení všech aktérů této akce nemůže být jiné, než výborné.

• Žactvo
                • Na toto soustředění s námi jely děti, které již dobře známe, doplněné několika nováčky. Někdo velice mile překvapil, někdo trošinku zůstal za očekáváním. Jako celek se však ukázali v nejlepším světle. Dokázali spolupracovat a velmi rychle se z nich utvořil jeden veliký kolektiv. Nicméně jsme si z tohoto soustředění odnesli dva poznatky: 1. fyzická kondice dětí během prázdnin natolik klesla, že jsme byli nuceni zkrátit, nebo zrušit některé soutěže. Přitom jsme program připravili ve stejném rozsahu jako minulé roky. 2. některé děti se nedokázali sami aktivně zapojit do programu a museli jsme vždy vynaložit velké úsilí pro vytvoření speciální motivace. Příčinu nejspíš můžeme hledat v tom, že děti čím dál méně času tráví ve společnosti dětí a více se věnují individuální činnosti, jako je například počítač, či televize.

• Program
                    • Byl výborně připraven. Pokračovali jsme v modelu dvojího rozdělení. V dopoledním programu je žactvo rozděleno do družstev jako v jednotě a probíhá cvičení v oddílech. V odpoledním programu jsou děti rozděleny do stejně silných družstev, tak aby mohla daná družstva mezi sebou soutěžit v připravené celotáborové hře. Tentokrát byla Celotáborová hra připravena v antickém duchu, soutěž o nejlepší antické město.

• Závěr
                        • Bude na zvážení, zda pro příští rok zkusíme najít jiný vhodný areál, nebo opět využijeme areálu ve Svratouch. Limitující bude, zda dokážeme naplnit areál natolik, abychom nemuseli doplácet za neobsazená místa.

Patrik Borkovec

náčelník