Sportovního soustředění žactva 2006 se účastnilo 28 vybraných dětí, které navštěvují oddíly naší jednoty. Všechny tyto děti si zaslouží pochvalu, nejen za sportovní a kamarádské výkony, ale i za své chování, kterým na sebe upozornily tamější personál, který prohlásil, že za celá léta provozu nezažil tak slušné děti. Pochvala patří všem vedoucím, kteří po celou dobu pracovali na 120 %. Příprava, které věnovali svůj volný čas ještě před soustředěním byla na vysoké úrovni. Jsou to: Zuzana Borkovcová, Alice Jandová ml., Romana Kriglová.
Velký díl pochvaly, podle nás patří také našim pomahatelům, kteří obětovali volno prázdnin a dobrovolně se s obrovskou disciplinovaností a zodpovědností věnovali mladším dětem, na což mohou být právem pyšní. Jsou to Adam Churáček, Matouš Jelínek, Jan Krigl ml., Pavla Kriglová, Jana Kriglová.
Po této zkušenosti, chceme v letošním roce pořádat soustředění s větším počtem dětí a delší dobou pobytu, kdy se chceme soustředit na starší žactvo, jako na perspektivu nových cvičitelů, což je součástí již zmíněného plánu „výchovy nových cvičitelů“.

Patrik Borkovec a Ivana Kriglová

Na začátek bych chtěl podotknout, že ještě před tím, než jsem jel na SSŽ, tak jsem chodil jen na florbal a ne na všestrannost, tudíž jsem neznal nikoho, kromě Davida, Machyho a pár lidí z florbalu. Nicméně po prvním dnu stráveném na táboře jsem byl rád, že jsem jel. Byla zde výborná parta! Tím myslím jak cvičitele, vedoucí, pomahatele, tak i některé děti. Samozřejmě ne úplně se všemi jsem si padl do oka, ale to už tak bývá. Opravdu příjemně mě překvapila připravenost a originalita programu. Vše bylo do putníku naplánováno a nemusely se řešit žádné větší problémy. Dopolední i odpolední program byl skvěle připraven. No a večerní? Tak k němu není co dodat, byl fajn, protože většina zúčastněných hodila strach, nervozitu i trému za hlavu, a pořádně to rozjeli. Areál byl nádherný, dvě fotbalová hřiště, jedno z nich tréninkové. Travnaté hokejové hřiště, tělocvična a sál. Krásné bylo i okolí areálu. Velký a pro hry v přírodě skvělý les, rybník. Jediná má výtka byla k jídlu a ochotnosti kuchařek. Ale i tato skutečnost mi nemohla zkazit krásně prožitý tábor.
A celkové hodnocení? Skvělé! Bezvadní lidé! Bezvadný program! A nejlepší týden z celých mých prázdnin!!!

Tomáš Herma

Mám už pár táborů za sebou a letošní prázdniny jsem se mohla ( již podruhé )a jsem zato ráda - zúčastnit Sportovního soustředění s TJ Sokol Strašnice. Nikdy jsem se ale nesetkala s takovou bandou nadšenců - z řad vedoucích a praktikantů, kteří makají naplno celé soustředění a vytvářejí tak program pro děti....
Takže pro Vás pro všechny : " KLOBOUK DOLŮ A JEN TAK DÁL ...!"

Ája Jandová