Úvodní strana / Akce /

Mikulášská nadílka

Mikulášská nadílka je akce pro děti pořádaná každým rokem kolem 6. prosince. Podmínkou účasti na Mikulášské je včasné zakoupení balíčku pro děti, kde najdou spoustu dobrot od Mikuláše za to, že po celý rok byly hodné. Náplní programu jsou krátká tématická vystoupení oddílů Sokola Strašnice, povídání si s dětmi o Vánocích, dárcích, cukroví... Následně se na scéně objevují představitelé pekla - čerti, kteří si jdou pro zlobivé děti a možná i zlobivé rodiče... Zakrátko však již přichází Miuláš s andělem. Děti uvítají Mikuláše a předvádějí mu, co se všechno za ten rok naučily. I Mikuláš a anděl jim předvedou, co si pro děti připravili. Na závěr přichází na řadu rozdávání balíčků pro děti, které Mikulášovi pomahá spravedlivě rozdělit i jeho nebeský doprovod. To už je však téměř konec programu, Mikuláš se rozloučí s dětmi a společně s anděly a čerty odchází.

Všechny novější fotografie z uplynulých Mikulášských nadílek naleznete ve složce Galerie (zde).