Úvodní strana / Akce /

Akademie

Akademie - veřejné cvičební hodiny vedené ve slavnostním duchu organizujeme pouze v případech jubilea či jiné významné události naší jednoty. První akademie se konala v roce 1998 na počest 90 let naší jednoty a 80 let od vzniku Československé republiky. Došlo při ní k rozvinutí nového praporu naší jednoty, na který členové jednoty slibují sokolský slib a který reprezentuje naši jednotu v průvodech, na různých akcích apod. O původní prapor jednota přišla po roce 1948. Bohužel se nezachovala ani obrazová kopie původního praporu. Proto jsme byli nuceni vytvořit úplně nový návrh našeho praporu.

Druhá akademie naší jednoty proběhla ve čtvrtek 5. června 2003 k 95. výročí založení naší jednoty. Na rozdíl od první akademie, která se konala v sále naší tělocvičny, jsme tuto akademii pořádali na nově zrekonstruovaném venkovním hřišti.

Prozatím poslední slavnostní akademie, kterou jsme pořádali ke 100. výročí založení naší jednoty, se konala v říjnu 2008.

Nyní, v roce 2018 nás čeká 100. výročí založení Československé republiky a rovněž 110 let od založení TJ Sokola Strašnice. 13. června 2018 se proto uskuteční další slavnostní akademie.